OM KUNGSÅRA BILDEMONTERING AB

Bildemonteringen startades 1966. Sedan 1995 driver Erik Petterson företaget med 28 anställda.
Kungsåra Bilskrot AB är ISO 9001 och 140001 certifierat. Varje år demonteras här 2500-3000 bilar. Vår demonteringsyta är 75 000 kvm med sammanlagt 13 lyftar / demonteringsstationer.
Vi demonterar främst försäkringsbilar från Atava, Aktsam, IF, Länsförsäkringar och Trygghansa.

Personal

Erik
VD

Helene
Kontoret

Ove
Försäljningschef
ove@kungsarabildemo.se

Anders
Försäljning
anders@kungsarabildemo.se

Dennis.O
Försäljning
dennis.o@kungsarabildemo.se

Robin
Försäljning
robin@kungsarabildemo.se

Kim
Försäljning
kim@kungsarabildemo.se

Ulf
Försäljning
ulf@kungsarabildemo.se

Niklas.J
Försäljning

Dennis.B
Inlagring & Lagerchef
dennis@kungsarabildemo.se

Csaba
Inlagring & Lager

Niklas.F
Inlagring & Lager

Håkan
Inlagring & Lager

Agnes
Inlagring & Lager

Henrik
Pack & Turbil

Johan
Pack & Turbil

Victor
Pack & Turbil

Clara
Pack & Turbil

Mattias
Verkstadschef

mattias@kungsarabildemo.se

Daniel
Verkstad

Jasmin
Verkstad

Joel
Verkstad

Pentti
Verkstad

Sebastian
Verkstad

Johan.S
Verkstad

Tom
Verkstad

Linus
Verkstad