OM KUNGSÅRA BILDEMONTERING AB

Bildemonteringen startades 1966. Sedan 1995 driver Erik Petterson företaget med 28 anställda.
Kungsåra Bilskrot AB är ISO 9001 och 140001 certifierat. Varje år demonteras här 2500-3000 bilar. Vår demonteringsyta är 75 000 kvm med sammanlagt 13 lyftar / demonteringsstationer.
Vi demonterar främst försäkringsbilar från IF, Länsförsäkringar och Ica Försäkringar.

Personal

Erik
VD

Helene
Kontoret

Ove
Försäljningschef
ove@kungsarabildemo.se

Robin
Försäljning
robin@kungsarabildemo.se

Tom
Försäljning
tom@kungsarabildemo.se

Kim
Försäljning
kim@kungsarabildemo.se

Elin
Försäljning
elin@kungsarabildemo.se

Ulf
Utesäljare
ulf@kungsarabildemo.se

Niklas.J
Försäljning

Johan
Försäljning

Dennis.B
Inlagring & Lagerchef
dennis@kungsarabildemo.se

Csaba
Inlagring & Lager

Niklas.F
Inlagring & Lager

Clara
Inlagring & Lager

Håkan
Pack & Turbil

Victor
Pack & Turbil

John
Pack & Turbil

Mattias
Verkstadschef

mattias@kungsarabildemo.se

Daniel
Verkstad

Jasmin
Verkstad

Joel
Verkstad

Pentti
Verkstad

Sebastian
Verkstad

Johan.S
Verkstad

Linus
Verkstad

Robin.N
Verkstad

Markus
Verkstad

Thomas
Verkstad

Martin
Verkstad